Foto's van AGE on stAGE
Foto's van AGE on stAGE zijn terug te vinden op de Flickr-pagina van OPENDOEK.
OPENDOEK, niet alleen organisator van het Landjuweelfestival, maar zeker ook koepelorganisatie voor het amateurtheater in Vlaanderen en Brussel, omarmt de huidige en toekomstige 60-plussers.
Net zoals OPENDOEK al geruime tijd een werking heeft die specifiek is gericht op jongeren, komt er voortaan ook een seniorenwerking.
Voorafgaand aan het Landjuweelfestival 2018 verdiepten we ons in theater van, voor, door, onder, bij, tussen, met … senioren.
Tijdens een congres belichtten we verscheidene projecten die in binnen-en buitenland al bestaan, onder meer over toegankelijkheid, bewegingstheater voor senioren en de methodiek Veder: een manier om via speltechnieken (theater, poëzie, vertellen, improvisatie …) interactie op te bouwen met ouderen met geheugenproblemen.
Daarnaast waren er workshops, lezingen, debatten. En uiteraard was er ook tijd om elkaar te leren kennen, van gedachten te wisselen, te netwerken.
Tijdens het congres werd nog meer inspiratie geboden, met een selectie aan theater en film uit binnen- en buitenland:
De grote finale van het congres was meteen de openingsvoorstelling van het Landjuweelfestival: BALVOORAL! Daarover lees je meer hier.
Foto's van AGE on stAGE zijn terug te vinden op de Flickr-pagina van OPENDOEK.