KUNTSBAKENFESTIVAL 2018
Op 8 en 9 juni trok JongDOEK naar het Kunstbakenfestival in Deventer. Een festival waar theaterspelende en dansende jongeren uit Nederland een heel weekend lang “hun ding” konden komen doen. Het festival werd voor hen een platform waar ze het beste van zichzelf konden laten zien, naar anderen konden kijken, over theater in gesprek konden gaan en bijleren tijdens workshops. Dat alles in een uniek kader en fijne sfeer.

Het festival vond plaats aan het water en zelfs gedeeltelijk op een vlot in Deventer, Nederland. De jongeren konden bijna letterlijk van het podium in het kanaal springen. Zowel binnen als buiten werden voorstellingen gebracht in bestaande zalen en tenten, de ene futuristischer dan de andere, die voor de gelegenheid werden opgesteld en ingericht als theater.
Allerlei jongeren kregen in de namiddag de kans om nieuw materiaal uit te proberen of stukjes uit hun voorstelling te spelen in de vorm van ‘theaterpresentaties’. Al die korte voorstellingen maakten het mogelijk om heel veel verschillende dingen te zien. ’s Avonds waren er telkens langere voorstellingen, van groepen die de festivalorganisatie had geselecteerd. Dit waren vaak grootschaligere producties voor en/of door jongeren.

Op zaterdagmorgen mochten we gaan ontbijten op het festivalterrein. Elke bezoeker kreeg een thematafel toegewezen waardoor je tijdens het eten van mini-donuts andere theaterliefhebbers kon leren kennen. Daarna volgden workshops over het hele terrein plaats voor alle deelnemende jongeren. Deze werden gegeven door docenten, of door aanwezige professionele jongerenacteurs. In elke zaal werd een ander soort workshop gegeven. Sommige draaiden rond dans of fysiek theater maar ook schrijven en ook een “algemenere” theaterworkshop ontbraken niet.

Overnachten deden we op de camping wat verderop. Een grasveld vol kleurrijke tentjes, naast de IJssel. ’s Avonds werd er een kampvuur aangestoken, weerwolven gespeeld en liedjes gezongen, ’s morgens kon je na een (korte) nacht vrolijk wakker worden tijdens de ochtendgymnastiek. Dat laatste was trouwens ook niet verplicht ;) .
Zaterdagavond moesten wij helaas alweer naar ons Belgenlandje vertrekken, maar voor de jongeren ging het festival zondag nog verder. Maar oh, wat zagen onze ogen veel moois!
- Lizzy